Bilgilendirme:
Hizmet kalitesi için çerezleri kullanabiliriz. kubepompa.com’a girerek kullanım izni vermiş sayılırsınız.Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
kube-pompa-logo
Hakkımızda Kurucumuz Organizasyon Şeması Başkanın Mesajı Kariyer Sertifikalar

 

Kube Pompa Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi


Üretmekte olduğumuz taşınabilir yangın pompalarımız, yıllardan beridir gelen bir bilgi birikiminin bir ihtiyaç talebi üzerine projelendirilmesi ile ortaya çıkmıştır.

2009 yılında şu an patenti kendisine ait olan Onursal Yönetim Kurulu Başkanımız Rahmetli Osman Küçük, gemi pervaneleri üzerine bir çalışma yürütmekteydi. Bu süreç içerisinde birçok deneme için Gölcük Donanma Komutanlığı’nda bulunmuş, burada kendi elleri ile üretmiş olduğu pervaneleri test etmiştir. Bu esnada donanma personeli kendisinin mucitliğinden etkilenerek, taşınabilir yangın pompalarına dair yaşadıkları problemleri anlatmış ve kendisinden adeta yerli ve milli bir motopomp icat etmesini istemişlerdir. Bu isteği bir görev olarak gören Rahmetli Osman Küçük, 6 ay gibi kısa bir sürede dünyada eşi ve benzeri olmayan bir motopomp üretmiş ve bu prototip ürün ile donanmada sunumlar yapmıştır. Her ne kadar ürün personel tarafından beğenilse de bürokratik yollar aşılamamış ve kuvvet açısından bir satın alma sürecine geçilememiştir.

Bunun akabinde ürünün sadece donanmanın envanterinde olması gereken bir ürün değil de itfaiye, su kanalizasyon işletmeleri, belediyeler, marinalar gibi birçok kurumun kullandığı ve ihtiyaç duyduğu bir ürün olduğu fark edilmiştir. ESC POMPA ismi ile birinci jenerasyon pompa tasarımının üretimine başlanmış ve bazı kurumlara bu pompalar denemeleri amacıyla hibe edilmiştir. Akabinde ürünleri beğenen ilgili kurumların bazılarından sipariş dönüşleri olmuştur. Böylece ESC POMPA ismi ile üretmiş olduğumuz eşsiz ve benzersiz yerli ve milli ilk ürünler müşterileri ile buluşmuştur.

2013 yılında yeni bir yapılanmaya giren firmamız, 2013 yılı Ocak ayında Kube Pompa Teknolojileri Sanayi Ticaret Anonim Şirketi ismiyle resmi olarak kurulmuştur. Merkezi Dudullu İMES Organize Sanayi Bölgesi olan şirketimiz, bu dönemde 500 metrekarelik bir alanda üretimini sürdürmüştür. Yine 2013 yılında başlamış olduğu Tübitak Ar-Ge projesi ile, ikinci jenerasyon tasarım ürünlerin Ar-Ge’sine başlamıştır. Bu Ar-Ge projesinin başarı ile tamamlanması ile 2015 yılında ikinci jenerasyon ürünlerin tasarımı tamamlanmış ve bu ürünlerin pazarla buluşması sağlanmıştır.

2017 yılında büyümeye ve profesyonelleşmeye giden firmamız, halen ticari hayatını sürdürdüğü Kocaeli Kartepe bölgesinde yer alan 2000 metrekarelik profesyonel üretim tesisine taşınmıştır. Bu tesise geçiş ile yürütülen yeni Ar-Ge ve KOSGEB projeleri sonucunda, şu an aktif olarak satışına ve üretimine devam ettiği üçüncü jenerasyon tasarımları başarı ile tamamlamıştır. Üçüncü jenerasyon ürünlerden aldığı profesyonellik, tasarım avantajları ve performans artışı ile şirketimiz 2019 yılında ilk ihracatını gerçekleştirmiş.

2021 yılına geldiğimizde ise, dünyanın 17 farklı ülkesine ihracat yapan, yurtiçinde birçok kamu kurum ve kuruluşun tedarikçisi olan firmamız, marka ve ürün bilinirliğini ileri derecede arttırmış, birçok ülkede bayiler ve distribütörler aracılığıyla ülkemizi yurtdışında başarı bir şekilde temsil etmektedir.

2010

İlk Prototip ürünler başarı ile test edildi. 1. Jenerasyon pompaların üretimine başlandı.

2013

İlk TÜBİTAK Ar-Ge projesine başlandı.

2017

Kocaeli Kartepe’de bulunan, şuan da faaliyet gösterdiğimiz 2000 metrekare kapalı alandaki fabrikamıza taşındık.

2019

3. Jenerasyon ürünlerin Ar-Ge süreci başarı ile sonlandı. Üretime geçildi.

2019

KOSGEB nezdinde yeni bir Ar-Ge projesine başlanıldı.

2020

15. Farklı ülkeye ihracat yapıldı.
 

2009

İlk prototip ürünlerin Ar-Ge’sine başlandı.
 

2013

KUBE POMPA TEKNOLOJİLERİ SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ kuruldu.

2015

TÜBİTAK Ar-Ge projesi başarı ile bitirildi. 2. Jenerasyon ürünler ortaya çıktı.

2018

KOSGEB Kobigel projesi ile, 3. Jenerasyon ürünlerin Ar-Ge süreci başladı.

2019

3. Jenerasyon ürünler ile ilk ihracat yapıldı.

2020

KOSGEB Ar-Ge projesi başarı ile bitirildi.

2021

4. Jenerasyon ürünlerin Ar-Ge projesine firma öz kaynaklarımız ile başlandı.