KUBE POMPA TEKNOLOJİLERİ SAN. ve TİC. A.Ş.

 

 Motorlu pompalar sektöründe ulusal ve uluslararası kalite standartlarını yakalamayı hedefliyoruz.

  Kube Pompayı diğer konvansiyonel pompalardan ayıran belli başlı özellikler şunlardır;

 *Emiş hortumu defalarca kez sudan çıksa bile suya tekrar bırakıldığında birkaç saniye içinde kendi kendine emiş yeniden başlar. Bu özelliği ile kullanıcıların sahada karşılaşmış olduğu en büyük sorun(pompanın havasını alma zorunluluğu, (priming) Kube Pompanın patentli yeni sistemi sayesinde ortadan kalkmıştır.

* Coğrafi 10 metre derinlikten emiş yapabilmektedir (her ne kadar “emiş” ifadesi kullanılmış olsa da patentli sistemimiz sayesinde suyu pervane yardımıyla vakum gerektirmeden yukarı taşıyor), 1 metreden 7 metre emiş derinliğine kadar hiçbir debi kaybı yaşanmaz. Konu ile ilgili videoyu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz

* Pompanın çalışma prensibi vakum değildir, pervane ve şaft yardımı ile suyu yukarı ittirir, bu özelliklerle diğer bilinen pompalarla performans ve verimlilik açısından fark yaratır.

 * Trikomat, klape, çek-valf gibi ekstra sistemlere ihtiyaç duymaz (priming sistem yok). Sadece marşa basın ve bekleyin, 4 ile 7 saniye arasında su tahliye işlemi başlayacaktır. 

* Çok amaçlı pompa. Kube Pompaları yangına müdahalenin yanı sıra kirli su, sel suyu, petrol karışmış su, kanalizasyon ve deniz suyunda sorunsuz bir şekilde çalışabilir.

 * Susuz çalışma özelliğine sahiptir. (Susuz çalışması, pompa ve motoruna hiçbir zarar vermez.)

 * 3 cm ye kadar su tahliye edebilme özelliğine sahiptir. Bu özelliği ile dalgıç pompa gibi çalışma imkanı sunar.

 * Pompaların bütün parçaları fabrikamızda kendi üretimimizdir. Bu sebeple yedek parça sıkıntısı yaşanmamaktadır.

 * Pompa parçaları mümkün olduğunca dünya standartlarına uygun olarak kullanıyoruz (rulman, kaplin, somun, cıvata vb.). Kolaylıkla her yerden temin edilebilir.

   * Kube Pompa, gelişmiş alüminyum teknolojisi ile eloksal kaplama ve korozyona dayanıklı malzemeden üretilmiş ve uzun ömürlü çalışma için tasarlanmıştır.

 * Pompa gövdesi iki ayrı parçadan oluşur, herhangi bir arıza durumunda gövde kolayca sökülebilir ve bakım yapılabilir.

 * Kube Pompaları, herhangi bir sert metal ve benzeri maddelerin çalışma sırasında emiş hortumuna girmesi durumunda pompaya ve motora zarar vermesini önlemek için iki farklı özel tasarlanmış koruma sistemine sahiptir.

 * Kube Pompaları ISO 9001, TSE, CE ve EN 14466 Taşınabilir Yangın Pompası sertifikalarına sahiptir.